Kouzlo zvané maliny

Redaktorka Natálie Borošová: Každý zná maliny jako jedno z mnoha druhů ovoce, ale málokdo ví, že se tohle ovoce dá využít i k tomu, abyste byli krásnější. A to chceme, no ne?. Čerstvé maliny totiž obsahují vitamíny A, B a C, organické kyseliny, antioxidanty a pektin. Pokud si přejete mít zdravou pleť, vlasy, nehty a zuby, pak rozhodně čtěte dál..

Krásná pleť

Pro to, aby vaše pokožka byla krásná, je velice důležitý enzym biotin, který maliny obsahují. Ten se podílí na látkové výměně cukrů, tuků a bílkovin.

Tip: vyzkoušejte domácí pleťovou masku z rozdrcených malin, která vám zároveň poslouží i jako peeling za pár korun. Stačí rozmačkat maliny, přidat bílý jogurt a nanést na pleť. Maska hloubkově čistí, stahuje póry, a také hydratuje a zásobuje potřebnými vitamíny. Při umývání pak už jen stačí jemně masírovat a voilá – máte zároveň i vypeelingováno.

Malinový olej je také hodně využívaný v kosmetickém průmyslu pro jeho skvělou ochranu kůže a její zdravý vývoj, protože vlastní ochranný faktor proti škodlivým účinkům slunečního záření. Obsahuje vitamín E, omega 3 mastné kyseliny a léčí kožní záněty a jiné kožní choroby.

Štíhlá postava

I s hubnutím vám maliny můžou pomoct. Snižují totiž cholesterol v krvi a pomáhají při snižování váhy – najdete v nich totiž minimum kalorií a žádný tuk. Maliny ke všemu obsahují ketony (v Japonsku jsou používané ve formě tablet nebo náplastí jako doplněk stravy při snižování váhy), donutí váš žaludek, aby si myslel, že je menší, odvodňují organismus a čistí střeva.

Lesklé vlasy

Díky vitamínu B7, tedy enzymu biotinu mají maliny zpevňující a regenerační účinky i na vlasy. Při pravidelném konzumování tohoto ovoce se můžete těšit na krásně pevné, odolné, lesklé vlasy, které vám budou růst jako z vody.

Tip: pokud vaše vlasy trápí lupy, vyzkoušejte sérum určené na vlasovou pokožku, které si opět můžete připravit sami doma. Je to brnkačka! Postačí vám odvar z listů maliníků smíchaných s rozdrcenými malinami a medem.

Pevné nehty

Pokud vás trápí lámavé a třepivé nehty, maliny opět nezklamou. Obsahují totiž vitamín B2 (riboflavin), který umožňuje vašim nehtům zdravý a rychlý růst.

Tip: na nehtovou kůžičku, nehtová lůžka nebo záděrky vám pomůže zábal ze zapařených a rozmixovaných malin.

Tak co, pomohly vám mé tipy? Pokud ano, tak utíkejte shánět maliny a dejte se do zkrášlování!

Advertisements