Vytěžte z nevěry to nejlepší!

Redaktorka Petra Vajová: Když jste zadaná, strašák v podobě nevěry vašeho drahého číhá na každém rohu. Atraktivní spolupracovnice, ochotné kamarádky nebo bývalé přítelkyně – to vše znamená potencionální nebezpečí. Pokud už na nevěru dojde a vy se stanete její obětí, věřte, že i na této (pro vás nemilé) situaci je hodně pozitivního!

Obrácená mince

Ať už prohlédnete milému emaily anebo ho načapáte přímo in flagranti, bolest bude stejně velká. Ztráta důvěry je v partnerství mnohdy bod zlomu – a právě jedna z věcí, která vás může nakopnout k výměně partnera, je jeho nevěra. Uvědomte si, že člověk, kterému jste tolik důvěřovala, najednou zahodil všechny ty krásné chvíle kvůli někomu jinému. Byla byste ochotná tolik riskovat i vy? Určitě ne  – a pokud ano, je s vaším vztahem taky něco špatně. Nevěra vám pomáhá přítele vidět v jiném světle. Najednou už to není miláček, ale bídák, který po sobě nechává zvednuté prkýnko a špinavé fusekle. O vzhledu a inteligenci předmětu jeho noční romance si myslíte taky svoje. Neustálé omlouvání a obskakování drahé polovičky vám najednou přijde jako špatný vtip, ale nakonec to budete právě vy, kdo se bude smát. Najdete si totiž lepšího!

Podezřelý spolubydlící

Vrací se pozdě z práce domů, neustále si bere telefon i do koupelny, mění si hesla u všech účtů… Všechno se vám zdá jen podezřelé, dokud si nejdete sednout s kolegyní po práci do zapadlého baru, abyste měly klid a ejhle – naproti v temném rožku rozeznáte siluetu svojí lásky a s ní v objetí blonďaté mikádo. Jdete se mrknout, jestli nemáte vizuální halucinace, ale bohužel nemáte! Doporučujeme si přisednout a zeptat se, kdy se k blondýnce váš nyní už bývalý může nastěhovat, podotknout, že si pravidelně nečistí zuby, trpí plynatostí a jeho prognózou je plešatost již ve třiceti pěti letech. Z bytu vyházíte všechny jeho krámy a najednou máte krásný útulný byteček, ve kterém je čisto a kam si můžete vodit své nové nápadníky!

Niterní očista

Vypořádávání se s nevěrou není nikdy lehké. Nezapomeňte ale, že právě tyto negativní zkušenosti vás posouvají dále. Pomáhají vám si uvědomit, jakou máte doopravdy cenu, jakého muže vedle sebe chcete mít a kam si přejete, aby se váš milostný život ubíral. Byla jste od mládí jenom s jedním chlapem? Prosím – užívejte si! Zjistěte, jaké jsou podmínky nyní. Jeďte na dovolenou nebo s přáteli na chatu, nebudete muset poslouchat, jaká je vaše nejlepší kamarádka hlupačka nebo že by si raději s kamarády zašel na jedno. Dopřejte si klid, kdy se nemusíte starat o nikoho jiného než o sebe. Časem se rána zacelí, vše uvidíte z nové perspektivy a budete si děkovat, že jste ho v zapadlém bárku načapala.

Tryskající sebevědomí

My ženy jsme silnější, dokážeme toho vstřebat více, poprat se s osudem, překonat rakovinu, porodit zdravé dítě, přežít dluhy a ještě k tomu vařit, prát, starat se o domácnost a být věrnými kamarádkami. Ne každý muž tohle dokáže (i když samozřejmě existují světlé výjimky). Ale jak jde o nevěru, respektive o narušení důvěry v partnerském soužití, síla nás opouští. Možná je to příliš tvrdé, ale nevěra nám ženám nevadí jen kvůli tomu, že bychom ztratily milovaného muže a nemohly mu už důvěřovat, ale také proto, že nejsme ochotné akceptovat jakýkoli jiný ženský element v náručí NAŠEHO přítele. Co má ta zatracená ženská, že ho tak okouzlila? A proč to nemám já? Odpověď je jednoduchá: Sebevědomí a pocit, že nemá co ztratit. Vzpomeňte si na své vzájemné začátky, kdy jste se s přítelem navzájem uháněli, skvěle jste o sebe pečovala, pravidelně chodila na kosmetiku, byla veselá a vždy připravená pro každou špatnost. A poslední roky či měsíce? Jste ráda, že si sama nabarvíte odrostlé kořínky, radši objednáte pizzu než abyste se dvě hodiny potila u plotny nebo si oholíte nohy pouze když už je to opravdu nutné – ne kvůli partnerovi, ale kvůli svému okolí. Nemůžete se pak ale divit, že se váš drahý přesune k té krásné sebevědomé ženě, kterou jste na začátku vztahu bývávala i vy. Nemusíte být dokonalá, ale pečujte o sebe! Pokud máte nepochopitelné mindráky a bloky, které vás dennodenně pronásledují a komplikují vám život, zbavte se jich. Moc dobře víte, jaká je to hrůza se tím vším trápit, natož aby to poslouchal váš budoucí přítel. Choďte na procházky, na večeře, snažte se být vždy upravená, smějte se, radujte se z maličkostí, zkrátka žijte život naplno! Buďte nepředvídatelná a překvapujte sebe i své okolí. Buďte zkrátka spontánní.

Co opravdu pomůže nevěru přežít, je z ní vytěžit to nejlepší. Pokud jste spokojená sama se sebou, chlípného nevěrníka ihned vykopnete z domu a najdete si skvělého chlapa – protože muži kvůli vaší osobě stojí fronty. Ano, na takové ženy, jako jste vy, se stojí fronty!