What about style?

Připravila Petra Vajová: 

Každá z nás se v průběhu dospívání potýkala s různými změnami ve stylu oblékání nebo líčení, a když se mrknete na fotky z puberty, určitě si řeknete: “Proboha, nechápu, jak jsem tohle mohla nosit.” To je úplně normální a o to lepší je ten slastný pocit, když si konečně svůj styl najdete a cítíte se v něm dobře. Protože o to jde, cítit se v oblečení dobře a vědět s jistotou, co vám sluší.
3
Některé z vás nemají úplně vyhraněný styl, ale umí parádně kombinovat jednotlivé kousky. Před takovými smekám a konkrétně mezi bloggerkami je jich opravdu hodně. Protože bloggerky  většinou články publikují častěji, nemohou si tak úplně dovolit neustále ukazovat jen určitý typ oblečení jako např. elegantní.

Taky žijí normální život, kdy je inteligentnímu člověku jasné, že si na nákupy nemůže obléct dvaceticentimetrové podpatky, které by se hodily k oblíbeným šatům. A  le protože se např. elegance nechtějí vzdát, zkombinují outfit tak, že vypadají elegantně i ve sportovním oblečení. Skvělé je, když se dostanete do stádia, kdy už ráno nemusíte půl hodiny přemýšlet, co si oblečete. Prostě otevřete skříň, vyberete si, obléknete se a sladíte doplňky. Někdo to dokonce dělá naopak, nejdřív vybere doplňky a pak se až teprve zaměří na jednotlivé kousky.

30

Jaký typ jste vy?
Já osobně mám nejraději ležérní eleganci. Nátělník, sako, džíny, elegantní boty, něco výrazného na krk, stažené vlasy do drdolu, jemné náušnice, přirozené líčení. Tím nikdy nic nezkazím a cítím se moc dobře. Když se mám obléct např. na večírek nebo ples, tápu. Pokud je ještě daný dress code, je pro mě velice těžké se obléct tak, abych se zároveň cítila dobře a ještě k tomu skvěle vypadala.

Můj osobní názor je ten, že není potřeba slepě následovat trendy, ale spíš se nechat inspirovat. Já se inspiruji zahraničními osobnostmi, protože v ČR mám jen velmi málo vzorů – a pokud nějaký, tak jedině z bloggerské scény. Mezi moje nejoblíbenější ikony patří např. Kim Kardashian, Kenza Zouiten, Kate Beckinsale  nebo Camila Alves. Na tomto příkladu vidíte, že můžete “vzhlížet” pokaždé k osobě s naprosto jiným stylem – hvězdě reality show a stylistce, modelce a bloggerce, herečce nebo modelce a ženě slavného herce. Tak ke komu vzhlížíte vy?     1