NEVYHAZUJTE to!

Připravila Aneta Sobotková: Často se stává, že se v kosmetické taštičce válí produkt, který nepoužíváte. Může to být make-up špatného odstínu, příliš tmavý korektor, světlý pudr nebo rudá rtěnka, kterou nemáte odvahu nosit. Tyto produkty často končí v koši. Ale není to škoda? Je tu pár rad, jak využít kosmetiku, kterou nepoužíváte! Připravila Aneta Sobotková.

Tmavý make-up či korektor – určitě jste slyšely o konturování. Pokud jsou na obličeji místa, která chcete opticky zúžit, aplikujte na ně tmavší odstín. Toto stínování vám doladí obličej do vámi vysněného tvaru.

Světlý korektor či pudr – světlejší odstíny skvěle poslouží jako rozjasňovače. Světlý odstín naopak aplikujte na místa, která by měla vystoupit z obličeje a být výraznější, tedy místo těsně nad rty či nad lícní kostí, hrana nosu.

Rtěnka špatné barvy – možná vám rtěnka nesedla jako správný odstín pro rty, ale zkuste ji využít jinak. Může totiž velmi dobře posloužit jako krémová tvářenka. Ne každý odstín se pro to hodí, ale za zkoušku nic nedáte. Samozřejmě, nepoužívat jako Marfuška z Mrazíka.

zz