ÚSPĚŠNÝ PODZIM? NENÍ PROBLÉM!

Připravila Petra Vajová: Po parném létě bychom měly být všechny zregenerované a připravené k novým začátkům. Ať už jste nastoupily zpět do školního koloběhu anebo se vrátily z dovolených do práce, věřte, že teď je ten nejlepší čas na sobě začít pracovat! S mírným ochlazením přichází i více energie. Podzim je pověstný tím, že si v září ještě můžeme užívat slunečních paprsků, ale energii nám neubírají vysoké teploty. Máme proto ty nejlepší předpoklady vyřešit vleklé problémy nebo dodělat všechny resty. Jak je známo, pak dny ubíhají rychle a my už kvůli plánování na Vánoce nemáme čas a ani náladu na nic. Tak pojďme do toho! Připravila Petra Vajová.

Změna image

Vlasy jsou vysušené od moře, pleť je napnutá a bez výživy a letní párty nebo grilovačky se na naší postavě nepříznivě podepsaly? Nevadí, není nic snadnějšího než zajít ke kadeřnici a nechat si hřívu sestřihnout, zhýčkat zábalem nebo jí dodat novou šťávu pomocí tmavšího přelivu. Také je dobré si najít super kosmetičku (stačí se mrknout na internet, v diskuzích najdete mnoho specialistek na pleť a přímo ve vašem městě) a úplně nejdůležitější, nastartovat organismus pořádnou dávkou pohybu. V pošmourných dnech nás povzbudí jen cvičení, protože ať chcete nebo ne, pohyb zkrátka zlepšuje náladu za každých okolností. Stačí se jen dokopat – a pak už to půjdu samo. Doporučuji nákup permanentky anebo postupně zkoušejte různé druhy cvičení, až najdete to pravé ořechové. Chybí vám motivace? Mrkněte na inspiraci např. na http://www.weheartit.com – zadejte si do vyhledávání slova jako fitness, inspiration nebo workouts a hned se můžete kochat. Celková péče o vaše tělo vám nejen zvedne sebevědomí, ale taky dodá šmrnc. A ten je k úspěchu potřebný taky!

z

Začněte tvořit s čistým štítem

Problémy se mají řešit. Ať se vám to líbí nebo ne, je to tak. Může jít o naprostou banalitu anebo o dost závažnou věc, ale vždycky je dobré před řešením neutíkat a postupovat třeba i po malých krůčcích. S čerstvým vzduchem se vám jistě bude i lépe přemýšlet. Nejde vám matika? Okamžitě si najděte doučování nebo poproste šikovnou spolužačku, která s doučením jistě ochotně pomůže. Nerozumíte si s rodinou? Zeptejte se na názor někoho objektivního, možná budete překvapené. Chcete si uskutečnit svůj sen, ale nevíte, jak na to? Klidně se nechte inspirovat příběhy úspěšných (případně vašich vzorů), kteří na tom byli na začátku úplně stejně. Nebo naopak víte, jak dosáhnout cíle, ale všechno byste chtěly hned? Nikdy nic nezískáte okamžitě, všechno chce svůj čas, kopec práce a intenzivního myšlení. Není to ale tak složité, jak se zdá. Pokud se zabýváte něčím, co vás doopravdy baví, úspěch se jistojistě časem dostaví – to vám potvrdí skoro každý!

Partnerská harmonie

Pro úspěšné dny je velice důležité mít vedle sebe někoho, kdo je zvyklý být druhým oporou. Nemusí se nutně jednat o hyperaktivního optimistu. Stačí, aby vaše sny bral vážně a úspěchy vám přál. Pokud vedle sebe máte zakaboněného pesimistu, negativní energii na vás přenese cobydup a všechno půjde hůř. Nemusíte se své drahé polovičky nutně hned zbavit, ale jestli vás shazuje a podkopává nohy, přestaňte s ním jakékoliv ambice řešit. Řešte je třeba s kamarádkami nebo se sourozenci, kteří vás jistě podpoří. Možná je to dobrá motivace, aspoň můžete druhým ukázat, že nejste takové nuly, za jaké vás považují!

z

Ať už se rozhodně pro jakékoliv zlepšení, držíme pěsti. Nezapomeňte, že důležité je něco dělat, a pro začátek stačí i maličkosti. Tento magazín je toho důkazem, tak se třeba nechte inspirovat!