KNIŽNÍ TIP REDAKTORKY ADRIANY: BÁJEČNÉ NAKUPOVÁNÍ… SE SESTROU

Redaktorka Adriana vám přináší tip pro váš volný čas. Vezměte do ruky knihu a s chutí si přečtěte Báječné nakupování… se sestrou! Že vám to něco připomíná? Nemilujete náhodou film Báječný svět shopaholiků? Tak to vám tato kniha nesmí ve vaší módní knihovničce chybět! Připravila Adriana Salačová.

Sophie Kinsellaje britská autorka slavných bestselleru. Studovala hudbu na New College v Oxfordu, ale po roce přešla na politiku, filozofii a ekonomii. Nyní žije v Londýně ve Velké Británii se svým manželem a rodinou. Sophie napsala svůj první román ve svých dvaceti-čtyřech letech.Její hlavní postavou, se kterou se částečně ztotožňuje je Becky Bloomwoodová pracující jako finanční novinářka, která vášnivě miluje nakupování!

z

O čem kniha je? Becky Bloomwoodová si naivně myslela, že manželství s Lukem Brandonem bude jedna veliká krabička štěstí od Tiffanyho. Ale upřímně řečeno, není to zase taková pohádka, jak původně doufala. Neshody začnou hned o líbánkách, kdy Lukeovi malinko zalže o jednom mini nákupu. Ihned, co přijedou domů má Becky přísný rozpočet, který i když nerada musí dodržovat. Přišla o práci a nejhorší ze všeho je, že její milovaná Suze si našla jinou nejlepší kamarádku, které je velmi otravná. Cítí se dost špatně, neví, co má dělat a co bude dál, ale vtom dostane neuvěřitelnou zprávu od svých rodičů, kterou se dozví nechtěně. Má sestru, o které vůbec nevěděla, což je pro Becky skvělá zpráva, protože bude mít společnost při nakupování a tak jásá jako malé dítě, které dostalo svou vytouženou hračku. Konečně někdo, kdo bude jako ona a bude jí rozumět, ale opak je pravdou, protože už při prvním setkání Becky nedochází, proč její setra, kterou tak dlouho neměla, nemá společné názory na vyhlášené butiky v té nejluxusnější čtvrti Londýna, a proč nechodí na manikúru. Později zjišťuje, že její sestra Jess je člověk, který nerad nakupuje, pouze jen když to potřebuje a ještě při tom šetří. Jess se ji snaží přesvědčit, že život není jen o utrácení věcí, které člověk nepotřebuje. Částečně se jí to povede. A tak, jak plyne čas tak i dvě dívky rozdílné povahy si k sobě dříve nebo později najdou společnou cestu.