PEVNÉ NEHTY A ZDRAVÉ VLASY – JAK NA TO?

Archív: ANNETTE magazine November 2012

Připravila: Aneta Sobotková

            Ženy i dívky často štve, když se jim třepí vlasy, lámou nehty a celkově nejsou tyto dvě záležitosti v pořádku. Na druhou stranu to berou jen jako kosmetický nedostatek, se kterým se po chvíli smíří. ALE je tu jedno ALE!

            Špatná kvalita vlasů a nehtů je primárním signálem toho, že něco není v pořádku. Naše tělo potřebuje denně určité množství vitamínů, minerálních látek, bílkovin, sacharidů i tuků. Když nám něco chybí, tak tělo začíná šetřit a to hlavně tam, kde zase „vo tolik nejde“. Jenže u nehtů a vlasů to často nezůstane a pak začínají i další problémy (alergie, cholesterol, ekzémy, lupy,…). Však se podívejte na fotky anorektiček, které své tělo trápí hladovkou – mají problémy i s vypadáváním vlasů a lámáním nehtů, mimo jiné.

            Doufám, že jsem vás moc nevystrašila. Jak tedy docílit toho, aby moje nehty byly krásné a dlouhé, vlasy se netřepily, nepadaly a hezky se leskly? Prvně se podívejte na svůj jídelníček. Měl by být pestrý, plný vlákniny (zelenina), tuku (toho zdravého, nejlépe z ryb), vitamínů (ovoce), bílkovin (maso, mléčné výrobky, luštěniny) a dalších minerálních látek a bylinek (čaje, bylinné směsi). Hold všechno, co je vidět na pokožce a pleti, je odrazem našeho vnitřního stavu. Ne jen tak pro nic za nic se říká, že nejlepší povědomí o našem zdraví mají naše pedikérky, manikérky a kadeřnice.! ;)

            A pokud jde o kosmetické vychytávky, tak nehty můžete vyživovat různými kůrami a zpevňovat je laky na nehty (další vrstva na nehtech = větší odolnost nehtu, méně třepení). Nedoporučuji nehty stříhat (více se pak třepí). Spíš je upravujte pilníkem. Pilujte je ale pouze z jedné strany na druhou, ne sem a tam.

            Co se týče vlasů, nemyjte je každý den, spíš obden (méně se mastí). Můžete vyzkoušet velké množství masek, kondicionérů atd. Výborný je ale olivový olej na konečky, po kterém se vlasy budou krásně lesknout a budou vypadat zdravě. Hlavně jej aplikujte pouze na dolní polovinu vlasů, pokud byste ho nalily i ke kořínkům, vlasy budou zplihlé a budou vypadat mastně. A netřeba připomínat, že žár nepůsobí na naše vlásky zrovna pozitivně. Proto je nejlepší nechat vlasy volně uschnout. Pokud je ale žehlíte a fénujete, nezapomeňte na spreje, které je chrání před žárem (got2be, syoss a další). Připravila Aneta Sobotková

 

2 responses to “PEVNÉ NEHTY A ZDRAVÉ VLASY – JAK NA TO?

  1. I bealive your magazine is one of the best in czech republic., go ahead and i wish you all the best in your future, ahoj

KOMENTÁŘ

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s