JAZYKOVÝ KURZ BRIGHTON

Říkáte si, že ŠKOLA a MOŘE společně nejde dohromady, ale s mezinárodní jazykovou společností to jde! Připravila Adriana Salačová.

Archív Adriany Salačové

Archív Adriany Salačové

Co: Kurz, kterého jsem se zúčastnila, byl základní, což obsahovalo 20 lekcí/týden. Lekce trvala 1 hodinu a 20 min. a vyučování probíhalo dopoledne i odpoledne. Studenti byli rozděleni podle svých dosavadních jazykových zkušeností, které uplatnili u rozřazovacího testu. Rozřazovací test je možné udělat na internetovém portálu, kde každý student má svůj profil s fotografií a základními údaji o odletu do destinace. Pokud tak neučiní, je možné na místě dodatečně test udělat. V mé třídě bylo 20 studentů z celého světa. Na konci kurzu každý student, který splnil 80 % docházky v rámci závěrečného testu, obdržel certifikát se svou dosavadní skupinou. Na druhé straně certifikátu je porovnání vaší skupiny s různými zkouškami, které byste byli schopné zvládnout. Skupina, ve které jsem 3 týdny pobývala, byla B1, zato test dopadl nad mé očekávání lépe, než jsem čekala a na certifikátu se na mě usmívala krásná B2 !

Lokalita: Po dobu 21 dnů jsem pobývala v přímořském městečku jménem Brighton, které naleznete na jižním pobřeží Anglie. Cesta do hlavního města Velké Británie Londýna trvá přibližně 55 min cestou vlakem. Nachází se zde Churchil Square obchodní centrum ve kterém je 85 obchodů a 5 restaurací. Další obchodní zóny jsou na Western Road a London Road. Hlavní turistickou atrakcí je překrásné molo Brighton Pier u nádherné oblázkové pláže, které ozdobují různé restaurace, bary a noční kluby a také zábavní park! Je nutností navštívit tuto dominantu Brightonu. Mezi velice známá turistická místa patří návštěva Royal Pavilionu, což je bývalý královský palác, který je inspirován Indií a orientální kulturou jak v oblasti architektury tak i interiéru. To, co ale stojí za pohled jsou zářivě bílé křídové útesy Seven Sister, nacházející se ve Východním Sussex, které jsou součástí národního parku Seven Sisters Country Park. Cesta na Seven Sisters  z Brightonu trvá přibližně hodinu autobusem během několika minut, začínají pomalu mizet náznaky civilizace a všude kolem Vás se rozprostírají kopce s ovečkami na jedné straně, naopak na té druhé nekonečné blankytně modré moře.

Archív Adriany Salačové

Archív Adriany Salačové

Ubytovaní: V tomto směru existují dvě možnosti. Jednou z nich je školní kampus neboli rezidence a tím druhým je hostitelská rodina, která má v popisu práce komunikaci se studenty a přípravu jídla. Během týdne to jsou snídaně a večeře o víkendech je zahrnut i oběd.

Názor: Kdybych si měla znovu vybrat, volila bych opět Brighton. Je to optimistické a energetické město, které Vás nabudí pozitivní energií. Tak neváhejte a začněte plánovat pobyt, na který nikdy nezapomenete!

Archív Adriany Salačové

Archív Adriany Salačové

KOMENTÁŘ

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s