Stylistka&vizážistka Martina: ,, Nedokážu si představit, že bych dělala cokoliv jiného.”

Stále jsme představovali bloggerky, ale i zajímavé stylistky či vizážistky si zaslouží jedinečnou pozornost. Takovou nově jednu představíme. Dozvíte se, co Martinu vedlo právě k těmto oborům nebo s jakou osobností českého showbyznysu spolupracovala. Také se dozvíte i její tajemství na úspěch. Připravila Annette Krubner

Martina Knížová

Martina Knížová

Martina Knížová. Stylistka a vizážistka. Proč nás tato dvaadvacetiletá slečna oslovila? Nejenom, že je krásná, ale také je ve svém oboru, dalo by se říct, mistr. Spolupracovala například se zpěvačkou Martinou Poulíčkovou či s moderátorkou Evou Decastelo. Zkrátka tato mladá dvaadvacetiletá slečna má dobře rozjetou kariéru a uvidíme, kam to jednou dotáhne.

Martino, řekla bych, že patříte mezi špičku ve svém oboru. Děláte vizážistku, ale také stylistku. Co vás vedlo k těmto zaměření?

Myslím, že sem k tomuto oboru směřovala již od dětství. Vlastně si ani nedokážu představit, že bych dělala cokoliv jiného

Koukala jsem na vaší prezentaci, jste opravdu profesionální. Studovala jste nebo dělala kurzy, jak na make-up artist tak stylistku? Byl to sen odjakživa nebo jste se tomu věnovala jako koníček, a pak z toho vznikl dejme tomu byznys?

Tohle byl vždycky můj sen. To, že se ve svých 22 letech živím tím, co mě baví, považuji za svůj největší úspěch. Vystudovala jsem modelářství a návrhářství oděvů v Plzni, což má k tomuto oboru dost blízko. V roce 2009 jsem absolvovala kurz Backstage a to mě jen utvrdilo v tom, že tohle je něco, kam chci v životě směřovat. Také jsem navštívila kurz Extreme Make-up ve skvělém Make-up Institutu, což bylo spíše jen zpestření a možnost zkusit pracovat jinými technikami. Osobně si myslím, že to všechno není o kurzech. Člověk může mít desítky kurzů, ale jsou k ničemu, pokud nemá pro to cit. A ten vám v žádném kurzu nedají.

Martina Knížová

Martina Knížová

Nestává se často, že by vizážistka pracovala i stylistka. Co vás baví více?

Těžko říct. Každé je úplně o něčem jiném. Občas se mi stane, že na focení dělám jak vizáž, tak styling. Na jednu stranu je to výhoda, že můžu celý koncept focení udělat podle sebe, ale na druhou stranu je to hodně vyčerpávající. Nejraději mám spolupráci s velkým týmem: fotograf, asistent, make-up artista, kadeřník, stylista, modelka. Každý se tak může naplno soustředit na svojí práci a odvést ji na 100%.

Jak dlouho se tomu věnujete?

Profesně asi 2 roky.

Spolupracovala jste například i se známými osobnostmi?

Spolupracovala jsem například se zpěvačkou Markétou Poulíčkovou, moderátorkou Evou Decastelo, líčila jsem na přehlídce pro nadaci Terezy Maxové a letos na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Máte svou vysněnou osobnost, se kterou byste chtěla spolupracovat?

Určitě by to byla Cara Delevingne, je úžasná! Ale jsem ráda za každou zkušenost. Je velmi zajímavé osobně potkávat lidi, které jsem vídala jen na stránkách časopisů nebo v televizi.

Martina Knížová pro ANNETTE magazine

Určitě jste dosáhla určitého úspěchu, který pro vás mnohé znamená. Prozradíte nám ho?

Myslím, že je nejdůležitější nesoustředit se na peníze, ale dělat práci protože vás baví. Problémem dnešní doby je, že nikdo nechce pracovat zadarmo, přitom přichází o spoustu zkušeností a kontaktů, které jsou v tomto oboru klíčové.

Teď něco k oblasti kosmetiky, jakou kosmetickou značku nejčastěji při líčení používáte? Můžete čtenářkám nějaký produkt doporučit, který stojí opravdu za vyzkoušení?

Většinou používám kosmetiku M.A.C, ale každá značka má něco dobrého a něco, co už si znovu nekoupíte. Proto se nespecializuji jen na jednoho výrobce. Mojí stálicí je paleta stínů Naked od Urban Decay a také bych všem doporučila štětec na oční stíny M.A.C číslo 217. Nahradí několik štětců, je skvělý na nanášení stínů i na ‘blending’. Co se týče péče o pleť, tak jsem vždy upřednostňovala lékárenské značky; Vichy a Biodermu. Nikdy nezklamaly!

Každá stylistka se řídí podle svého vkusu a smyslu pro módu. Co vás ve tvoření inspiruje. Máte radši barvy, živost, vzory nebo dáváte spíše přednost minimalismu, jednoduchosti se špetkou extravagantního doplňku?

Vlastně obojí. Mám rada minimalismus jak v oblečení, tak v home designu. Zároveň se mi ale hrozně líbí tzv. grunge styl. Nechávám se hodně inspirovat zahraničními editoriály.

Pokud bude mít čtenářka zájem o vaše služby, kam by se měla obrátit?

Na mail: martinaknizova@gmail.com nebo na mé facebookové stránky Martina Knížová-styling/visage.

Děkuji za rozhovor a přeji dále mnoho úspěchů !

I já děkuji.

KOMENTÁŘ

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s