UPCOMING SUMMER MAKE-UP

Zdroj: Weheartit.com

Zdroj: Weheartit.com

Léto se pomalu blíží a my přemýšlíme nad doplněním šatníku o zářivé letní kousky. Nejen outfit se dá teplým měsícům přizpůsobit. 

OBLIČEJ

Hodně žen i dívek v létě zcela vynechává make-up, vymění ho za BB cream, nebo prostě zvolí lehčí podklad – to je samozřejmě individuální. Pokud chcete i tak zakrýt nedostatky více krycím pomocníkem, snažte se vybrat kvalitní make-up s dlouhou výdrží a SPF faktorem (sluníčko svítí i v zimě, takže vhodný celoročně). A také si vyberte odstín, který bude po pár prosluněných dnech ladit k vaší opálenější pleti. Opálení se dá krásně zvýraznit a podtrhnout bronzerem, který dodá tváří zdravý a sluncem políbený vzhled, i když jste třeba bledší typ.

OČI

Tvrdé a tmavé líčení očí je krásné, ale v létě se hodí opravdu jen na večer. Pokud rády stínujete, vyberte si nějaké bronzové, broskvové či růžové stíny, které budou krásně ladit k opálení. Můžete je doplnit precizní linkou, nebo jen řasenkou a nechat tak co nejpřirozenější „nahý“ look.

Další možností je linka, která může být v létě trošku veselejší a odvážnější. Zkuste trendy tyrkysovou nebo třeba fialovou oční linku, která oko rozzáří. Pokud jdete na pláž či k bazénu a nechcete být zcela bez líčidel, volte linky i řasenky voděodolné.  Potápění asi nevydrží, ale občasné šplouchnutí a pár kapek v obličeji přežijí.

RTY

Pokud jste zvyklé na rtěnky, klidně je používejte, ale na pláž, k bazénu nebo na letní výlet bych doporučila spíše balzám nebo nějaký šťavnatý lesk.

V létě nezapomínejte hlavně na dostatečný pitný režim, nedostatek vody se totiž projeví i suchou pletí. Výborné jsou i různé osvěžující tělové spreje, osvěžující ubrousky a jiní pomocníci, kteří nám pomáhají při snaze o svěží vzhled.