Co do kabelky? Nezapomínejte na antibakteriální gel

Antibakteriální mýdla jsou sice v prodeji, ale nemyslíme si, že by jejich prodej byl nějak zásadní. Spíš si dovolujeme říct, že Češi na zásady správné hygieny zrovna moc nedbají. Souhlasíte či nikoliv? Toť otázka. Také se domníváme, že zrovna ne každý si uvědomí, že daný antibakteriální prostředek s sebou v kabelce nosí. Jede metrem, jde si na mekáč.. a ejhle. Začne jíst svůj bigmac špinavýma rukama a přítomnost antibakteriálního mýdla si uvědomí až po snědeném jídle. Tak takhle by to asi nešlo…

Antibakteriální gely na ruce dokážou zabít až deset milionů bakterií. | Zdroj fotky: The Annette Vogue (Aneta K.)

Antibakteriální gely na ruce dokážou zabít až deset milionů bakterií. | Zdroj fotky: The Annette Vogue (Aneta K.)

V dnešní době máme na výběr hned několik antibakteriálních prostředků, které se vztahují nejenom na čisté ruce. Máme na mysli i hojivý antibakteriální krém na obličej, antibakteriální čistící sprej na štětce či antibakteriální emulzi na intimní hygienu. Produktů je celá řada.

Proč je dobré používat antibakteriální gel na ruce? 

V průběhu dne se lidé dostávají do styku s mnoha lidmi právě v hromadných prostředcích, ve škole či práci. Je dokázáno, že denně naše ruce přenáší až deset milionů bakterií. A určitě víte, že důsledkem nemytých rukou vznikají nemoci – infekční hepatitida typu A a další. Chcete-li se této nemoci vyhnout, je ideální s sebou nosit právě ten antibakteriální gel. Neříkáme, že antibakteriální gel zbaví všech bakterií, není samozřejmě vhodný pro denní používání. Ale jako případná SOS pomoc se hodí.

  • gel obsahuje alkohol – to znamená, že nepotřebuje k umytí rukou vodu a okamžitě bakterie zabíjí (ovšem alkohol velmi vysušuje pleť, je dobré si ruce také mazat)
  • jedná se o rychlou a snadnou aplikaci než je použití mýdla a vody
  • některé druhy bakterií zkrátka nejsou odstranitelné mýdlem

Který antibakteriální gel si pořídit? 

Ke koupi jich je celá řada. My vám můžeme doporučit například antibakteriální krém na ruce Vaseline Intesive, antibakteriální gel na ruce Bath & Body Works PocketBac či Dettol Antibacterial.

Zdroj fotky: The Annette Vogue (Aneta K.)

Zdroj fotky: The Annette Vogue (Aneta K.)

KOMENTÁŘ

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s