Chraňte se před agresivním jarním sluníčkem

Jarní sluníčko bývá to nejzákeřnější. Člověk se po dlouhé studené zimě těší na jarní slunečné období, ale je dobré především vědět, že právě jarní sluníčko je to nejagresivnější. Jak to? „Jarní slunce je velmi nebezpečné, jelikož je hodně intenzivní, dokonce intenzivnější než v létě, a naše pokožka není po zimě na sluneční záření zvyklá,“ potvrzuje dermatoložka Petra Petrovská a dodává: „Na jaře bychom určitě neměli zapomínat pokožku chránit vysokými faktory. Záleží na individuálním fototypu, ale nemusíte se bát ani faktorů 20 a více,” řekla pro web Novinky.cz. A my s jejím tvrzením souhlasíme. Proto jsme si pro vás připravili tři novinky v oblasti opalovací kosmetiky, která vás právě před tímto agresivním sluníčkem ochrání.

Doporučujeme vyzkoušet například tento ochranný krém pro citlivou pleť značky La Roche-Posay. Je složen čistě bez parabenů a mezi jeho silné účinky patří ochrana před poškozením vlivem UV záření, vysoká sluneční ochrana a voděodolnost. Ochranný faktor je na úrovni 50. Cenově ho pořídíte za tři sta sedmdesát devět korun českých.

Máte-li raději spreje, doporučujeme tento ochranný sprej s betakarotenem značky Vichy. Výtažek betakaroten je pro pokožku nesmírně důležitý, protože chrání pleť před poškozením vlivem UV záření, ale také prodlužuje efekt opálení. Přípravek je navíc voděodolný a hypoalergenní. Ochranný faktor činí stupeň 30. Cenově ho pořídíte za čtyři sta dvacet devět korun českých.

Do třetice tu máme ochranný krém proti stárnutí pleti Vichy Idéal Soleil Anti-age. Krém nejenom chrání pleť před poškozením vlivem UV záření, ale také před předčasným stárnutím. Navíc redukuje jemné vrásky. Opět se jedná o hypoalergenní přípravek. Cenově ho pořídíte za čtyři sta čtyřicet devět korun českých.

Zdroj fotky: Weheartit.com

KOMENTÁŘ

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s