Kosmetika: Přírodní ingredience mají něco do sebe, ale má to jeden háček

Není to tak dávno, co jsem v rámci praxe sepsala článek/reportáž na téma veganství. Nejsem veganka a nikdy tento styl nebudu vyznávat, ale i tak jsem se rozhodla sepsat sérii článků o této novodobé filosofii života. Stravou ani módou vás teď nebudu zatěžovat. Konkrétně jsem se zaměřila na přírodní kosmetiku, která se tedy netýká jenom veganství.

Přírodní produkty. Zdroj fotky: Weheartit.com

Přírodní produkty. Zdroj fotky: Weheartit.com

Ano, přírodní kosmetika je fajn. Ale i tak, co je přírodní, má trochu jeden háček. Ona ta přírodní kosmetika stejně tu pleť trochu ničí. Ale zpět zase k veganství.

S kosmetickými produkty je to trochu sporné. Správná veganka by měla používat produkty jenom s obsahem oleje, bylinek či rostlinných ingrediencí – povoleny jsou ještě minerály, například zinek. Na druhou stranu – přírodní ingredience jsou nejčastějšími spouštěči alergických reakcí. Například oříškové máslo či esenciální oleje způsobují ekzémy či dermatitidu. Najít proto správný veganský kosmetický produkt je velmi nesnadné, a tak to známé kosmetické značky řeší po svém – produkty se snaží vyrábět z větší části i na přírodní bázi v podobě přidání bylinek či olejů, která tu chemickou bázi mírně “přebije”. Protože požívat totiž krém čistě na přírodní bázi je pro pleť jako sázka do loterie. To samé platí s nezpracovaným vitaminem C, o kterém se dočtete v příštím článku.

Možná si říkáte, že jsme se sama do článku trochu zamotala. Chtěla jsem to zaměřit obecně na přírodní produkty + se zaměřit na veganství. Ale pro výběr jsem vám vybrala výhradně veganské produkty. Samotnou mě překvapilo že se dá pořídit například i sérum na řasy čistě na přírodní bázi.

Vegan friendly products:

Tělové máslo Bielenda – nejenom intenzivně vyživuje a zvláčňuje pokožku, ale také ji zjemňuje a je vhodné pro všechny typy pokožky

Tělový peeling Bielenda – odstraňuje odumřelé kožní buňky, hydratuje a zanechává pokožku dokonale jemnou na dotek

Růstové sérum na řasy – ano, i růstové sérum na řasy může být veganské. Zajímavostí je, že právě toto sérum si jako jedno z mála získalo ze všech sér na trhu vysoké hodnocení

KOMENTÁŘ

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s