Není „Vitamin C“ jako Vitamin C

Tento spíše informativní článek berte jako návaznost na článek předchozí – Kosmetika: Přírodní ingredience  mají něco do sebe, ale má to jeden háček. Mohlo se jednat o samostatný odstavec, ale my vám ho přinášíme pro zajímavost zvlášť.

Co je zač?
Samantha a chemický peeling. Zdroj: Makeagif.com

Samantha a chemický peeling. Zdroj: Makeagif.com

Vitamin C je v nezpracované formě velmi agresivním vyvolávačem alergie či těžkého podráždění pleti. Tato forma vitaminu C je obsažena například v chemickém peelingu (jen si vzpomeňte na díl, jak Samantha ze Sexu ve městě chtěla být krásnější a vybrala si právě tuto zkrášlující metodu). Ale formulovaný nepřírodní produkt vitamin C (obsažený běžně v krémech) pleť rozzáří i bez toho, abyste se museli bát, že vám nevratně podráždí pleť. Takže zůstává otázkou, zda opravdu chceme své pleti „dopřávat“ jen čisté přírodní složky, které mohou s sebou nést různá rizika.

Zkusili bychom například toto rozjasňující protivráskové sérum s vitaminem C, protože se jedná o značku La Roche-Posay. O té je známo, že se zaměřuje především na lékárenské produkty a nestává se často, abyste v produktech našli větší část přírodních složek. To samé platí se značkou Clinique, která ve své nabídce také nabízí rozjasňující sérum s vitaminem C.

Celkově psát nějaká moudra je trochu sporné, protože ne každý vitamin C vyvolá okamžitou alergickou reakci. Je dobré mít avšak na paměti, že jakýkoliv chemický peeling obohacený o vitamin C není pro pleť úplně tou nejlepší volbou.

KOMENTÁŘ

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s