Hormonální rovnováha je při PMS a menstruaci důležitá. Naopak si rozmyslete kofein, cukr či alkohol – kocovina během „dnů“ není žádný med a dopad může mít i na psychiku

Otékání kloubů, bolest svalů, nafukování břicha, bolest hlavy, úzkostné stavy, deprese, bolesti končetin, akné, suchá kůže, křeče, citlivá prsa, únava, bolest krční páteře, „motání“ a celkový diskomfort – toť kvůli změnám hormonů. Pomoc si můžete hned několika kroky, které příznaky i průběh menstruace zmírní. Kterými?

Alkohol, kofein, cukry a sůl raději vynechte

Zapomeňte na alkohol, kofein, jednoduché cukry či nadměrné solení. Sůl v těle drží vodu a tím tak nastává nejen otékání nejen kloubů, ale také obličeje – víček. Alkohol rovněž není ideální. Kvůli němu dochází i k prodloužení menstruace, častějšímu krvácení a věřte, že kocovina v kombinaci s menstruací není žádná procházka růžovou zahradou. Ba naopak. Může nastat k prohloubení úzkosti, strachu, třesu, bolesti svalů, nohou či rukou i anémie (chudokrevnost). Už jen během menstruace dochází k vyplavování minerálů a vitamínů a u kocoviny to je naprosto stejné, tak proč si stav ještě znásobovat a zhoršovat.

Voda, mátový čaj, kombucha

Tekutiny. Zkuste místo kofeinu a alkoholu pít více čisté vody, mátového čaje či kombuchy. Proč říct kofeinu ne? A nejenom kávě. Kofein může během menstruace a PMS přispět k žaludečním obtížím, bolestem hlavy či úzkosti. Cítíte-li se mdle, pak sáhněte například po borůvkách, ovocném či zeleninovém smoothie než po několika šálcích kávy, energetickém nápoji či plechovce Coca-Coly.

Více ovoce, zeleniny, tofu

Strava. Dopřávejte si více ovoce, zeleniny, celozrnného pečiva, hovězího masa, luštěnin či tofu. Vyhněte se jak zmíněné soli, tak rafinovaným cukrům – které sice dokáží zlepšit náladu, ale mají za následek prudkého poklesu cukru v krvi a tím tak dokáží velmi nemile navázat zhoršení nálady.

Meduňka, mnišský pepř, vitamin B6

Doplňky stravy. Jedním takovým pomocným doplňkem jsou gumoví medvídci Bears With Benefits pro podporu zdraví a hormonální činnosti. Medvídci obsahují meduňku, mnišský pepř, vitamin B6, tapiokový sirup, třtinový cukr, želírující látku pektin, kyselinu citronovou, přírodní jahodovou příchuť, extrakt z chasteberry, extrakt z dong quai, rostlinný olej (kokos a řepka), pyridoxin hydrochlorid a lešticí činidlo karnaubský vosk. Jsou bez umělých přísad, konzervačních látek, emulgátorů a stabilizátorů. Jejich užívání by měly zvážit hlavně ženy, které trápí nejenom hormonální nerovnováha, ale také nepříjemné fyzické a psychické projevy PMS, nepravidelný cyklus či bolestivá menstruace. Medvídkové jsou navíc vegan-friendly.

Šatavari, ajurvédské léčitelství

K hormonální rovnováze přispívají i bylinné kapsle Shatavari Bio. Jedná se o popínavou volně se vyskytující rostlinu v Indii a Himalájích-  Šatavari – která je známá díky ájurvédskému léčitelství. Bylinka příznivě působí na ženskou reprodukční činnosti, podporuje plodnost a harmonizuje menstruační cyklus.

Zdroj fotografie: Instagram @bearswithbenefits

KOMENTÁŘ

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s