Objevte kouzlo osvěžujícího letního drinku. Budete potřebovat Grepino, prosecco a perlivou vodu

Horké letní dny máme v plném proudu a s nimi i letní drinky. Zkuste na chvíli zapomenout na starý dobrý Aperol a objevte kouzlo obdobného osvěžujícího drinku

Co je Grepino?

Aromatizovaný vinný nápoj, jehož duše pochází z Moravy a je obohacen o grepovou šťávu. Namíchat si můžete zcela podobný drink Aperol jak s perlivou vodou, tak proseccem. Dobré navíc je, že poměr namíchání je zcela na vás – záleží, zda upřednostňujete více perlivé vody, Grepina či prosecca.

My si drink slily do skoro pěti litrové nádoby, ale drink všehovšudy měl něco málo přes tři litry a vypít ve dvou takto objemný drink bylo kupodivu velmi snadné. Použily jsme:

1 l perlivé vody
0,75 l prosecca DOC Frizzante
1 l Grepina
led
dle chuti grep nebo pomeranč

Místo prosecca můžete použít i tonic, je na vás, co vás chuťově baví.

Objednávaly jsme z online shopu Vinoodbodlaku.cz. Doporučuji si jejich stránky projít, protože si myslíme, že každý znalec dobrého vína si přijde na své. Potěšila nás i rychlá komunikace a doprava. E-shop má rovněž svůj podcast, kdy každý podcast je věnovaný nějakému tématu – posledně ChampagneMerolotu či O Prossecu. Zkrátka na něm uslyšíte opravdu užitečné informace od expertů.

Doporučujeme!

KOMENTÁŘ

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s